Placebo2

به نام آنکه با نام او دلها آرام گیرد

 

باسلام خدمت شما همراهان گرانقدر ، از اینکه در این 10 روز مرا به پویائی فراخواندید متشکرم . هر روز با دیدن یک نظر جدید احساس می کنم که وجود دارم چرا که مرا به نقدمی کشید و نقد یگانه گوهری است که ارزش آن، تنها زمانی به چشم می خورد  که بی دریغ هر آنچه می توانید و بدان اعتقاد دارید ابراز کنید .

در هر صورت بازهم از همه شما خوبان متشکرم امید آنکه بتوانم در پست های بعدی آنگونه که خواستید ایفای طریق نمایم .

 

 

… ادامه مطلب پست 21/7/83 آلبوم شناسی گروه 

placebo

نقدی بر آلبومهای گروه

Placebo :

 

 

 

 

برگ اول : 1996

 

Placebo

 

شایدبرای شروع کار یکی از بهترین انتخاب ها توسط Brian Malko  صورت گرفت یعنی انتخاب نام آلبوم به نام خودگروه (تسکین دهنده زودگذر) . آلبومی که در محافل کمتراز آن سخنی به میان آمده اماوقتی که به آهنگ های آن گوش می کنی ‏نوای آشنایی از گروههای قدیمی تربه گوش می رسد.

در واقع Placebo  دارای سبکی کاملاً تلفیقی است که در آلبوم اولش بسیار متفاوت با آلبومهای دیگرش رفتار نموده است .

یکی از شاخص ترین ترانه های این مجموعه 36Degree که بی شک میتوان آن را علت اصلی شهرت گروه در سال 96 دانست .

مورد بعدی که در این آلبوم بسیار خودنمائی می کند هنر نوازندگی Stefan Olsdal.

اگر از Teenage Angst بگذریم شاید کمی بی انصافی کرده باشیم چراکه این آهنگ از قوی ترین های این مجموعه است .

 

 

برگ دوم : 1998-

 

Without You I'm Nothing

 

 این سری از آهنگ های گروه بسیار زیبا وجذاب است ‏‏‎ هرچند که در معرفی اولیه این آلبومBrian Malko در مهمانی که برای همین کارتدارک دیده بودندمورداتهام واقع شدکه یک مردزن نماست بهرحال او مردی است که همانند زنان ازآن پس همیشه چهره او را باآرایش دیده  ایم . Without You I'm Nothing را شاید بتوان سفیری برای معرفی این گروه به مردم دیگر نقاط اروپا بالاخص فرانسه و  شاید دورترها دانست که در مدت زمان  اندکی هرآنچه گروه می خواست ‏، فراهم ساخت :

                              شهرت ، محبوبیت و البته تجارت

 

بهترین اثراین آلبوم به عقیده شخصی من  Pure Morning  است که دارای فضایی ژرف و فلسفی است و انسان را تا دور دست های اندیشه با  خود همسفر می سازد و اما Without ‎‎You I'm Nothing ترانه همنام آلبوم که چنان ضرب آهنگی در آن جاری است که خلسه ای ابدی بر وجود انسان مستولی می سازد .

وبالاخره معروفترین کار این گروه در این مجموعه Evrey you & Evrey me می باشد. و افسوس که اگر بخواهیم از این آلبوم همین گونه ادامه دهم می بایست هر 13 ترانه را بازگو کنم که یکی پس ازدیگری انسان را به تهییج درمیآورد ناگفته نماندآهنگ Allergic هم تم بسیار زیبائی دارد .

 

 

 

برگ سوم : 2000-

 

Black Market Music

 

میتوان به جرات این آلبوم  را یک بدشانسی بزرگ برای گروه به حساب آورد چرا که با وجود زیرساختهای بسیار زیبا و غنی موسیقیائی آهنگ ها بدلیل اینکه روح مستور  در اغلب آنها بیانگر معضلات اجتماعی دهه 90  از جمله مسائل جنسی و مواد مخدر بوده چندان جذابییتی برای شنونده ایجاد نمیکند !

دراین کل آلبوم هیچ دوآهنگ مشابهی رانمی یابیم که بتوانیم یکی را بر دیگری رجحان دهیم  البته خود من آهنگ Days Before You Come  را از همه بیشتر می پسندم .

 

 

 

برگ آخر : 2003

 

Sleeping With Ghosts -

2 CD

 

و سرانجام آلبوم آخر در دو CD

 

CD اول شاهکاری است از تجربیات چندساله گروه که با  Enghlish Summer Rain  به اوج میرسد  و در This Picture  تمامی اندوه اجتماعی خود را بیان می کند ودر نهایت با The Bitter End که کار را تمام  می کند.

(اگر دوست داشتید ویدئو کلیپ The Bitter End را از اینجا و آهنگ آنرا از اینجا دانلود کنید.)

CD دوم همه اندیشه های گروه رابه بار می نشاند وگروه به آرزوی دیرینه خودکه همانا هم آوائی با Depeche Mode می باشد ‏در آهنگ  I Feel You  می رسد .

 

 ... و

درنهایت یکی ازبهترین اشعاراین گروه را برایتان درنظر گرفته ام که تقدیم حضور گرمتان  میکنم امیدوارم که این انتخاب موجبات رضایتمندی شما را فراهم آورد.

(با کلیک کردن بر روی نام آهنگ میتوانید آنرا دانلود کنید.)

 

 

 

 

 

 

 

Sleeping with ghosts

 


The sea's evaporated
Though it comes as no surprise
These clouds we're seeing
They're explosions in the sky
It seems it's written
But we can't read between the lines

Hush
It's okay
Dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye
Dry your eye
Soulmate dry your eye
Cause soulmates never die

This one world vision
Turns us in to compromise
What good's religion
When it's each other we despise
Damn the government
Damn their killing
Damn their lies

Hush
It's okay
Dry your eyes
Dry your eyes
Soulmate dry your eyes
Dry your eyes
Soulmate dry your eyes
Cause soulmates never die

Soulmates never die
Never die
Soulmates never die
Never die...
Soulmates never die
Soulmates never die
Soulmates never die
Soulmates never die

 

منتظر نظرات سازنده شما هستم .

/ 32 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
[ A M I R ]

سلام٬ واقعا لذت بردم از نوشتنت ٬ به علاوه که يک دختر که ژانر مورد علاقش راک باشه٬ خيلی برام جالبه٬ راجع بهPlacebo هم بهت بگم که٬ از نظر من گروه قدرتمندين٬ درسته که شايد همه در نگاه اول خوششون نياد ولی ميدونم که کارشون درست و بی نقصه ٬ عجيبترين چيز در اين گروه برای من اينه که چراVocal گروه سن و سالش زیاد نمیشه و در همین سن مونده! شوخی بود ٬ .... Whoppee!

hadi hetfield

سلام.................آپديت شد..........the system has failed ..............

Lord Of Darkness

درود ... تشکر از اينکه به من سر زدی ... راستش من زياد علاقه ای به اين سبک ندارم ... برا همينم نميتونم در مورد اين گروه نظری بدم ولی در مورد بيوگرافی که نوشتی بايد بگم که واقعا کامل‌ مينويسی و از هيچ جزئياتی نميگذری که اين واقعا عاليه ... موفق و پيروز باشيد ... بدرود.

مرگ جنين

سلام ، شرمنده که این قدر دیر تو وبلاگت نظر میدم، به این دلیل بود که یه مدت شهرستان بودم، خوب کارت خیلی خوبه هر چند که من پلاسبو هنوز گوش ندادم اما اطمینان دارم با این شروع خوب ، مطالب بهتری از تو خواهیم دید. موفق باشی.

elahe

يلي عاليه از تر جمه ها خيلي خوشم اومد هميشه موفق باشي....

Omid Anselmo

سلام و درود....آپديت شد... بدرود....

Hamed

salam eghlima jan . vaghen dastet dard nakone . kheyli aliye , shoma ba inke bloget jadide khoob comment midan doostan . ma mordim az bi commenti . ya shoma comment midi ya foad , mishe beporsam chikar mikonid in hame comment miyad?. shans nadarim , dar zemn update kardam khoshhal misham sar bezani

M3hdi Hetfield

سلام.... درود بر شما......واقعا وبلاگ عالی دارين....خيلی خوشحالم که با اينجا اشنا شدم..... منتظر بقيه نوشته ها هستم. با آرزوی موفقيت برا شما دوست گرامی.