مرگ یک فلویدین

ریچارد رایت یکی از بنیانگذاران گروه راک پینک فلوید، دوشنبه 15 سپتامبر 2008 در 65 سالگی درگذشت.

ریچارد رایت کیبوردیست چیره دست گروه افسانه پینک فلوید درگذشت .یکی از تاثیرات رایت بر موسیقی فلویدین ها ، سوق دادن آن به سمت جلوه های پراگرسیو بود چرا که از قدرت نوازندگی فوق العاده در کیبورد نوازی برخوردار بود .

این خبر تکان دهنده تر از خبر مرگ دیگر هنرمندان نبود اما برای من که دنیایی از خاطرات خوب و دوست داشتنی ام را با ترانه های این گروه داشتم خیلی تلخ بود .

من هنوز عاشقانه ترانه های آلبوم نیمه تاریک ماه را در درونم گاهی تکرار می کنم هی چند که عده ای معتقدند این آلبوم رویکردی تجاری داشته است و آن فضاسازی های بدیع که بعدتر ها در The Division Bell تکرار شد .

Wet Dream هم کاری متفاوت از رایت بود که احساسی تر ازدیگر اثرش یعنی Broken China دیده شد .

وقتی در جولای سال ۲۰۰۵، رایت، واترز، میسون و گیلمور در کنسرت خیریه "Live 8" در لندن دور هم جمع شدند و پس از ۲۵ سال در کنار یکدیگر و تحت عنوان پینک فلوید به اجرای برنامه پرداختند. من آرزو می کردم دوباره این افسانه شکل بگیرد .

البته کار رایت را در آلبوم دیوید گیلمورOn an Island چندان دوست نداشتم .

/ 8 نظر / 49 بازدید
Yashar

[گل][گل][گل] تسلیت به تمامی دوستداران موسیقی [گل][گل][گل] مخصوصا به شما

شعیب صفری

سلام منم به نوبه خودم تسلیت میگم به همه هنرمندان و هنردوستان. اما موسیقی سنتی خودمون یه چیز دیگه س[دست] میرم بعدی!!!![گل][گل][گل]

friendship

جان من فدای ایران و ایرانیان عزیز، مسلمان،مسیحی‌،یهودی،بهائی،ملا،آخوند، بی‌ دین، همه و همه من قربان همه. بقول معروف این نیست بگذرد.

مصلوب

He Reached for secret to soon and he cry for the moon Shine on you crazy dimond این بیت در مورد همه اعضای پینک صدق می کنه