موج موسیقی

نقد ومعرفی موسیقی راک

پیاده روی بر لبه رودخانه
نویسنده : اقلیما (انسیه ) پولادزاده Eghlima( Ensiyeh ) Pouladzadeh - ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱/۱۳
 

سلام و شاد باش

به همه همراهان خوب موج موسیقی

 یک پیاده روی ساده به همراه یک دستگاه ساده پخش MP3 به شما کمک می کند که شاهکار های دنیای موسیقی را از دست ندهید .

گام های اول را آرام بر می دارم موسیقی با تمام قدرت در گوشم می پیچد و ...
Riverside - 02 Panic Room تولید سال ۲۰۰۷ میلادی با امواج رادیویی و بصورت پلی فونیک آغاز میشود .

صدای خاص خواننده گروه که محزون و بلوک شرقی است انگار مرثیه خوانی می کند . با اولین پاساژ و تولید صدای همخوان موسیقی به اوج ریتم میرسد . سکوت و افکت های الکترونیکی .صدای سنج و خواننده هر چه بیشتر از دنیای واقعی فاصله میگیرد .

در ترانه دوم که Lucid Dream IV نام دارد تمام گروه را مرور می کند سبک منحصر بفردی که ریور ساید را از سایرین جدا میسازد .
گام های میانی و چرخش به گامهای سنگین درست مثل یک جریان سیال در آستانه شنوایی مخاطب را به یاد بعضی از کارهای موفق دریم تیاتر می اندازد . گیتارنوازی مرکب با ریف های خاص اروپای شمالی و تعداد بیشماری از کارهای گاثیک و درست در یک چهارم نهایی کار گردش گام به فولکلور پرحجم لهستانی با اجرای متال و اختتامیه ای هوی .

حرکت آب در جوی های خیابان نظر مرا به خود جلب می کند بعد صدای مغناطیسی باد ضربه هایی که به گویی به جای سنج به آهن کوفته است . هو هو هو ها قوی تر می شود و ورود بی نظیر بیس در آمدی است بر ترانه ای که مانند تاریخچه راک اتمسفریک فضای ذهن را صیقل میدهد و یاد گروه ماندگار پینک فلوبد که رفته رفته با اضافه شدن افکت مخاطب را میبرد به آلبوم wish you were here و خاطرات دلچسبی که برای نسل جدید از نسل پدران برجای می گذارد .

ترانه بعدی ریمیکس کار اول است که به زیبایی امضای گروه را در خود دارد ومن را عجیب یاد ترانه خوب گروه بنام   In Two Minds از آلبوم طلایی سال ۲۰۰۳ آنها می اندازد .
موفق باشید و موسیقی را هیچ گاه فراموش نکنید .


 
comment نظرات ()